W wydarzeniu organizowanym przez Uniwersytet Pomorski oraz słupską policję biorą udział naukowcy, przedstawiciele biznesu oraz służb mundurowych.

Przewodnicząca Konferencji dr Joanna Grubicka, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni w Uniwersytecie Pomorskim zaznaczyła, że wydarzenie zostało zorganizowane po raz 9.:- Biorą w niej udział ludzie świata nauki, przedstawiciele służb mundurowych oraz biznesu. Celem naszej konferencji jest przede wszystkim wyznaczenie kierunków, które mają na celu zabezpieczenie Polaków w cyberprzestrzeni.


Przestępstwa w sieci są coraz większym problemem. - Wynika to z tego, że nasze życie przeniosło się do przestrzeni - zauważa naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku nadkomisarz Jacek Pardo. Zaznacza, że współcześnie cyberprzestępcy korzystają głównie z socjotechniki, dlatego bardzo ważna jest edukacja użytkowników.

Tomasz Chomicki, dyrektor ds. Rozwoju i Biznesu w korporacji Samsung Electronics podkreśla, że każdy użytkownik urządzeń elektronicznych może zadbać o swoje bezpieczeństwo w bardzo prosty sposób: - Musimy zadbać o aktualizacje oprogramowania w naszych urządzeniach. Bardzo ważne są także hasła. Muszą być one długie i skomplikowane. Warto także korzystać z zabezpieczeń biometrycznych.

- Ostatnią, prozaiczną sprawą jest blokada ekranu. Dzięki temu nasze wrażliwe dane są chronione za pomocą zabezpieczeń sprzętowych - dodał dyrektor.

Więcej w poniższej relacji.

mt

Posłuchaj

materiał Marcina Turalskiego