fot. PAP/Marcin Bielecki

Po burzy, która przeszła przez województwo zachodniopomorskie, strażacy otrzymali 438 zgłoszeń. Podjęte działania dotyczyły m.in. usuwania powalonych drzew i połamanych gałęzi oraz podtopień. W regionie ewakuowano cztery obozy harcerskie.

Najwięcej interwencji podjęto w Szczecinie (65), Kamieniu Pomorskiem (57) i Gryficach (55).

- W związku z nawałnicami w dniu wczorajszym w sumie na terenie województwa zachodniopomorskiego ewakuowano cztery obozy harcerskie - dwa z naszym udziałem, a dwa bez. Wszystkie ewakuacje były prewencyjne - przekazał mł. bryg. Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie.

Obozy ewakuowano m.in. w gminie Czaplinek, gdzie harcerze znaleźli schronienie w miejscowości Ostroróg, w tamtejszym kościele i świetlicy wiejskiej.

Z powodu powalonego na sieć trakcyjną drzewa, w środę po godz. 14 wstrzymano ruch pociągów na linii Wysoka Kamieńska - Kamień Pomorski. Ruch przywrócono w czwartek po godz. 2.

W czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego województwa zachodniopomorskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad - poinformował IMGW.

Alert obowiązuje do godz. 20.

PAP/lp