fot. gmina Kobylnica

Rada Ministrów przygotowała już projekt rozporządzenia ws. nadania praw miejskich Kobylnicy. Decyzja zostanie oficjalnie ogłoszona 31 lipca.

Pod koniec 2022 roku gminni radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę w sprawie nadania praw miejskich Kobylnicy. Jednym z powodów powstania tego projektu były pojawiające się doniesienia o planach przejęcia przez Słupsk sołectwa Bolesławice.

Projekt gminnych radnych pozytywnie zaopiniowała wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz. Wcześniej w Kobylnicy odbyły się konsultacje społeczne.

Za nadaniem Kobylnicy praw miejskich w konsultacjach społecznych opowiedziało się 90 procent mieszkańców. Dzisiaj zapytani, jak oceniają najbliższe zmiany, mówili, że mają więcej pytań niż odpowiedzi: - Czas pokaże, czy ta zmiana przyniesie nam korzyści.

Przewodniczący Rady Gminy Kobylnica Janusz Kaszowski powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że zmiana statusu pozwoli na dalszy rozwój miejscowości: - Pozwoli to na pozyskiwanie nowych środków finansowych z rządu oraz Unii Europejskiej. Jesteśmy dumni z tego, że będziemy miastem

Nadanie praw miejskich Kobylnicy ma nastąpić 1 stycznia 2025 roku.

pd/mt

Posłuchaj

mieszkańcy Kobylnicy przewodniczący Rady Gminy Kobylnica Janusz Kaszowski