Wydarzenie zostało zaplanowane w dniach 12 – 14 lipca 2024 r. w Wałczu.

Festiwal Dwóch Jezior to 3 dni wydarzeń muzycznych, sportowych i rodzinnych oraz dwa jeziora położone w przepięknym mieście - w Wałczu. Tegoroczne wydarzenie to 8. edycja Festiwalu.

Festiwal Dwóch Jezior to trzydniowe wydarzenie wspierające aktywny, rodzinny wypoczynek nad wodą, przy dobrej muzyce, z licznymi atrakcjami sportowymi. W roku 2022 udział w Festiwalu wzięło ok 12 000 osób, w roku 2023 ponad 15 000, a ludzie, tworzący nasz Festiwal, to prawdziwi pasjonaci. Pokazujemy całej Polsce, że nawet małe miasto, takie jak Wałcz, może stać się atrakcyjnym przystankiem do uprawiania sportów, miejscem korzystania z wartościowych propozycji kulturalnych i rekreacji dla całych wielopokoleniowych rodzin.

Już od trzech lat staramy się, aby podczas Festiwalu Dwóch Jezior lokalni artyści i rękodzielnicy mieli własną przestrzeń. Zgłaszają się do nas twórcy, którzy wystawiają i sprzedają swoje dzieła i wyroby. Dzięki takiej inicjatywie publiczność festiwalowa ma okazję obcować ze sztuką, dobrą książką i uczestniczy w warsztatach artystycznych (Strefa Dobrej Książki i Strefa Warsztatów). Podczas 8. Festiwalu Dwóch Jezior zaprezentuje się kilkudziesięciu artystów z Wałcza i okolic. Nasze artowisko zlokalizowane będzie na skwerze nad j. Raduń przy ul. Miłej - komunikują organizatorzy.

Festiwal Dwóch Jezior to nie tylko wydarzenia sportowe i muzyczne. Podczas festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie:

  1. Głodni i spragnieni mogą odwiedzić Strefę Gastr.
  2. Wesołe miasteczko zapewni Wam moc wrażeń i świetną zabawę.
  3. Rodziny z dziećmi zapraszamy na spektakl rodzinny "Laboratorium Pana Kleksa" oraz do wzięcia udziału w warsztatach w Strefie Malucha, artystycznych, bębniarskich, sensorycznych.
  4. Poszukiwacze przygód mogą zapisać się do Gry Miejskiej, która rozpocznie się w Wiosce historycznej.
  5. Młodzież i wszystkich miłośników rapu zapraszamy do Amfiteatru na Freestyle Battl-III edycję.
  6. Miłośników rozmów na ważne tematy zapraszamy na panel dyskusyjny "Wałcz, warto rozmawiać", na którym gościć będziemy Annę Kluzę, Roberta Gulaczyka oraz Martynę Wróbel.
  7. Miłośników murali i naszego Festiwalu zapraszamy również na oficjalne odsłonięcie muralu FDJ!


Podczas Festiwalu proponujemy wiele wydarzeń sportowych i rekreacyjnych, m.in: wakacje na Orliku i SUP na plaży, Wałecki Trójkąt, Regaty Złota Szekla nad j. Zamkowym - to nasza specjalność! VII Regaty Smoczych Łodzi, rodzinne wyścigi kajakowe i Wałecki Bieg Filmowy.

Ramowy program wydarzeń można znaleźć na stronie: https://wckwalcz.pl/8-festiwal-dwoch-jezior.html.

Organizatorem wydarzenia jest Wałeckie Centrum Kultury.