Wydarzenie zostało zaplanowane dnia 13 lipca 2024 r. w Inferno GYM w Koszalinie, ul. Bohaterów Warszawy 2A.

W sobotę 13 lipca 2024 r. odbędą się po raz pierwszy w historii Koszalina I OTWARTE MISTRZOSTWA KOSZALINA W ARMWRESTLINGU O PUCHAR PREZYDENTA. Zawody będą podzielone na zawodników w kategorii AMATOR i PROFESJONALISTA. Weryfikacja i ważenie: od godziny 8:00 do 10:30 Zawodnicy, którzy spóźnią się na ważenie nie zostaną dopuszczeni do zawodów. Rywalizacja sportowa rozpocznie się od godz. 11.00.

Zasady rywalizacji.
Poniżej kategorie, w których będą rozgrywane zawody:

MĘŻCZYŹNI profesjonaliści
- prawa ręka 70kg, 78kg, 86kg, 95kg, 105kg, +105kg
- lewa ręka Open

MĘŻCZYŹNI amatorzy
- prawa ręka 80 kg, 90kg, +90kg
- lewa ręka Open

KOBIETY
- prawa ręka 63kg, +63kg
- lewa ręka 63kg, +63kg

JUNIOR dziewczęta do lat 18
- prawa ręka Open

JUNIOR chłopcy do lat 18
- prawa ręka Open

Nagrody przewidziane w ramach mistrzostw to medale i dyplomy za I, II, III miejsce, puchary w kat. OPEN oraz nagrody pieniężne, takie jak: mężczyźni profesjonaliści prawa ręka Open - nagroda za 1 miejsce - 500 PLN, mężczyźni amator lewa ręka Open - nagroda za 1 miejsce - 500 PLN, kobiety prawa ręka Open - nagroda za 1 miejsce - 500 PLN.

W przypadku zbyt małej liczby osób w danej kategorii Organizator zastrzega sobie prawo łączyć kategorie wagowe.

Uwagi końcowe.

Opłata licencyjna FAP 20 zł za rękę, zawodnika dopuszcza się do walki jedynie w ubraniu sportowym.Wymagana jest pisemna zgoda o przyjęciu odpowiedzialności osobistej podczas startu
w turnieju, w przypadku uczestników do lat 18 (JUNIORÓW) pisemna zgoda rodziców lub opiekuna. Ubezpieczenie zawodników spoczywa na jednostkach delegujących lub we własnym zakresie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za poniesione kontuzje i urazy, zawodnicy przed przystąpieniem do rywalizacji muszą podpisać oświadczenie. Prawo interpretacji i zmiany niniejszego regulaminu przysługuje wyłącznie Organizatorowi.

Organizatorem wydarzenia jest Uczniowski Klub Sportowy Dziki wraz z Inferno GYM Koszalin.