W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Boccia to dyscyplina sportowa, jeszcze mało znana, ale wśród sportowców, zwłaszcza z niepełnosprawnościami, szybko zdobywa prawdziwych fanów. W Kołobrzegu trwa obóz szkoleniowy dla miłośników tej gry, a wśród nich są zarówno amatorzy, jak i zawodowi bocciści.

relacja Małgorzaty Abramowicz

W Kołobrzegu, z inicjatywy senatora Janusza Gromka, odbyło się wyjazdowe posiedzenie senackiej komisji samorządu terytorialnego i administracji państwowej. Parlamentarzyści w Regionalnym Centrum Kultury rozmawiali między innymi o problemach gmin uzdrowiskowych, o nowej ustawie o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, a także kwestiach związanych z portami morskim i ich znaczeniem dla gospodarki oraz bezpieczeństwa kraju. Przy okazji otwarto wystawę „35 lat odrodzonego Senatu”.

relacja Mariusza Wolańskiego

Ledwie 2 tygodnie temu zakończyły się rozgrywki w 1 lidze koszykówki mężczyzn, a tymczasem Kotwica Kołobrzeg już ogłosiła skład na nowy sezon. I trzeba przyznać, że zarząd klubu zaskoczył swoich fanów i to bardzo pozytywnie. Trzon zespołu pozostał, są dwa mocne powroty, jest też hit transferowy.

W sezonie 2024/2025 Kotwicę Kołobrzeg w rozgrywkach 1-ligowych będą reprezentowali: Jordan Lewis, Daniel Ziólkowski, Szymon Długosz, Jakub Motylewski, Damian Pieloch, Paweł Dzierżak, Piotr Śmigielski, Mikołaj Kurpisz i Filip Zegzula. Trenerem pozostaje Rafał Frank.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z prezesem klubu Kamilem Graboniem

„Na Zdrowie”: Małgorzata Tomczuk-Michalska

Choroby siatkówki oka z roku na rok dotyczą coraz większej liczby osób. Wiele z nich prowadzi do trwałych zmian w widzeniu lub nawet do utraty wzroku. Żeby móc się przed nimi chronić, warto wiedzieć, jakie choroby siatkówki mogą dotykać ludzi w określonym wieku. Na ten temat rozmawiamy z lekarzem okulistą Małgorzatą Tomczuk-Michalską.

„Na Zdrowie”: Małgorzata Tomczuk-Michalska

„Otwarta Antena”: Krystyna Krawczyńska

Gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena” była trenerka zdrowego odżywiania Krystyna Krawczyńska. Rozmawiano o tym, czy kołobrzeżanie zdrowo się odżywiają. Trenerka mówiła o konieczności nawadniania organizmu oraz o unikaniu żywności przetworzonej.

„Otwarta Antena”: Krystyna Krawczyńska