fot. Mateusz Sienkiewicz/Polskie Radio Koszalin
Szczecineckie Osiedle Kołobrzeska staje się coraz bardziej kolorowe. Na kolejnym bloku pojawił się bajkowy mural. To projekt zrealizowany przez grupę organizatorów festiwalu ArtPiknik w ramach budżetu obywatelskiego.

Malowidło przedstawia atrakcje Szczecinka w fantastycznej stylistyce. Na muralu widnieją m.in. Mysia Wyspa, zamek i kościół. - Jest też nawiązanie do szczecineckich balonów, widzimy również kolarzy, ktoś pływa na desce – wymienił Rafał Staniszewski, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia.

To już drugi mural, który powstał na tym osiedlu w ramach budżetu obywatelskiego. Nowa grafika cieszy oczy mieszkańców okolicznych bloków, którzy przyznają, że naścienne dzieła dodają uroku całej okolicy. - Coś pięknego, murale z pewnością upiększają osiedle – powiedzieli naszemu reporterowi.

To nie koniec artystycznych przedsięwzięć w Szczecinku, za kilka tygodni na deptaku w centrum miasta powstanie mural z obrazem Józefa Wilkonia. Będzie to kolejne wielkoformatowe malowidło, które ma być częścią miejskiego szlaku murali.

ms/zn

Posłuchaj

mieszkańcy o muralu Rafał Staniszewski o tematyce muralu