fot.FB/SAPIK

Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego Tomasz Wójcik, szef Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Mariusz Getka oraz wiceburmistrz Szczecinka Maciej Makselon.

Radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego - Tomasz Wójcik

Tomasz Wójcik w latach 2014-2018 był radnym powiatu szczecineckiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach samorządowych w 2018 roku został radnym Rady Miasta w Szczecinku. Obecnie jest radnym sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

W rozmowie z Polskim Radiem Koszalin przyznał, że jest to dla niego ogromne wyróżnienie: - Mam świadomość odpowiedzialności, która na mnie spoczywa. To odpowiedzialność zarówno wobec mieszkańców województwa, jak i za wdrażanie polityki prorozwojowej na terenie Pomorza Zachodniego. Będę zajmował się polityką związaną z problemami społecznymi. Chciałbym się skupić na poprawie jakości dróg i połączeń kolejowych.

Radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego - Tomasz Wójcik

Szef Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej - Mariusz Getka 

W porównaniu do ubiegłego roku, zainteresowanie spędzaniem długich weekendów nad polskim morzem wzrosło. Mariusz Getka przedstawił jakie wydarzenia odbędą się w Szczecinku. - Czerwiec zaczynamy imprezą z okazji Dnia Dziecka. Będzie wiele atrakcji i ogromne dmuchańce, a następnego dnia spotykamy się w Bornem Sulinowie. Tam został zorganizowany Dzień Dziecka na sportowo.

 - Nasze piękne tereny, lasy i jeziora pozwolą przyjezdnym zrelaksować się i odpocząć od zgiełku miasta. W wakacje planujemy również wiele ciekawych imprez i koncertów, które na pewno przyciągną wielu turystów - zaznaczył.

Szef Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej - Mariusz Getka

Wiceburmistrz Szczecinka - Maciej Makselon

Rusza siódma edycja budżetu obywatelskiego Szczecinka. Projekty można zgłaszać od 28 maja do 26 czerwca. Jak powiedział Maciej Makselon, w tym roku czeka nas ważna innowacja. - Projekt można zgłosić poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny w formie elektronicznej oraz w formie papierowej w biurze obsługi interesanta szczecineckiego ratusza lub mailowo na adres urzędu miasta.

 - Każdy mieszkaniec Szczecinka może złożyć maksymalnie dwa projekty. Projekt musi zostać poparty podpisami na formularzu zgłoszeniowym przez 20 mieszkańców Szczecinka. Inicjatywa musi opiewać na minimum 20 tys. zł, ale nie więcej niż 200 tys. zł. W regulaminie wprowadzono również ważną zmianę - projekty podzielono na kategorie ogólnomiejską i lokalną - dodał.

Wiceburmistrz Szczecinka - Maciej Makselon