fot. Mariusz Wolański/Polskie Radio Koszalin
W czasie sobotniej konferencji prasowej kandydatka Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego przedstawiła część założeń swojego programu.

Kandydatka zapowiedziała starania o pozyskanie środków finansowych i odpowiednich regulacji prawnych gwarantujących rozwój Pomorza Zachodniego w obszarach związanych z: wykorzystaniem energii odnawialnej, wspieraniem rybaków i rolników: - Mam na myśli postawienie na Bałtyku farm wiatrowych. Zamierzam też walczyć o naszych rybaków, którzy mają utrudnioną możliwośc prowadzenia działalności poprzez ograniczanie połowów. Pomorze Zachodnie to także rolnictwo. Dużo mówimy o konieczności poprawy przepisów zawartych w Zielonym Ładzie.

Kandydaturę Heleny Rydzis-Gruchały wspierał szczecinecki poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Radosław Lubczyk: - Im więcej takich ludzi w Parlamencie Europejskim, którzy mają możliwośc wspierania takich miast jak Kołobrzeg, Szczecinek, Koszalin, tym lepiej dla nas wszystkich.

W konferencji uczestniczył też wicemarszałek sejmu Michał Kamiński, który zaznaczył, że jednym z ogólnych priorytetów Trzeciej Drogi jest praca nad odbudową zgody narodowej: - Udało się w październiku odsunąć od władzy Prawo i Sprawiedliwość, ale nie udało się zakończyć wojny polsko-polskiej, która jest efektem rządów Prawa i Sprawiedliwości. Nie udało się tego dokonać, bo za mało jest Trzeciej Drogi.

mw/ar

Posłuchaj

Helena Rudzis-Gruchała, kandydatka Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego Michał Kamiński, wicemarszałek sejmu Radosław Lubczyk, poseł