fot. prk24.pl
Zaproszenie Andrzeja Watemborskiego przyjęły miejskie radne: Małgorzata Lenart (Łączy nas Słupsk), Marzena Gmińska (Prawo i Sprawiedliwość), Beata Kątnik (Słupsk Wspólnie) oraz Renata Stec (Platforma Obywatelska).

Przypomnijmy, w Słupsku trwa przebudowa wiaduktu kolejowego przy ul. Szczecińskiej. W związku z prowadzonymi pracami, kierowcy oraz piesi muszą liczyć się z utrudnieniami. Pierwszy etap tej inwestycji realizowanej w ramach modernizacji linii kolejowej nr 202 ma zakończyć się za siedem miesięcy. Utrudnienia drogowe występują także w rejonie Starego Rynku.

Beata Kątnik podkreśliła podczas piątkowej audycji, że mieszkańcy nie są prawidłowo informowani o zmianach drogowych w mieście: - Przykładowo słupszczanie niedawno dowiedzieli się, że przebudowa wiaduktu będzie trwała 3 lata. Niestety problemem jest także jakość remontów drogowych w mieście. Pozostawia ona wiele do życzenia.

W podobnym tonie wypowiedziała się Renata Stec: - W naszym mieście brakuje planowania z wyprzedzeniem. Przypominam, że o inwestycji PKP wiedzieliśmy od kilku lat. Takie problemy występowały także w przypadku innych inwestycji, m.in. przy budowie węzła transportowego.

Odmiennego zdania jest Małgorzata Lenart: - Utrudnienia w ruchu były zapowiadane i moim zdaniem nie są one ogromne.

Marzena Gmińska zaznaczyła, że miasto zawsze ma wpływ na harmonogram remontów drogowych: - Musimy pamiętać, że tych inwestycji jest teraz tak dużo ze względu na otrzymane środki zewnętrzne. Oczywiście możemy narzekać na korki w mieście. Jednak sama jestem kierowcą i moim zdaniem nie są one bardzo dotkliwe.

Podczas piątkowej audycji miejskie radne dyskutowały także m.in. o remoncie Starego Rynku oraz jakości systemu oświaty w Słupsku.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt


Posłuchaj

„Samorządowe Potyczki”