fot. Gwardia Koszalin

W ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej podopieczni trenera Łukasza Korszańskiego pokonali na własnym boisku Gwardię 3:2 i tym samym awansowali do półfinału tych rozgrywek.

Bramki dla Bałtyku zdobyli Alan Krauze, Miłosz Stępnik i Patryk Kwiatkowski. Dla gości strzelili Cezary Zalewski i Marcin Gawron.

Trener Bałtyku Łukasz Korszański był zadowolony z występu swoich podopiecznych: - Od początku to my byliśmy w posiadaniu piłki. Gwardia grała w obronie niskiej. W ostatnich dwóch meczach zaskakiwali nas z kontrataków.

Trenerzy Gwardii Daniel Wojciechowski i Michał Mikołajczyk podkreślili, że w pierwszej połowie to ich podopieczni kontrolowali przebieg spotkania. Sytuacja zmieniła się, kiedy za drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, musiał zejść z boiska Hubert Dublinowski:

- W pierwszej połowie mięliśmy rywala pod kontrolą, wiedzieliśmy jak będzie grał, byliśmy do tego przygotowani. Strzeliliśmy bramkę, do przerwy wygrywaliśmy. Wróciliśmy z szatni, gra rywala się nie zmieniła. Niestety błąd zawodnika, druga żółta kartka, później czerwona wpłynęły na takie zakończenie.

Były to trzecie derby Koszalina w tym sezonie. Dwukrotnie wygrali Gwardziści, a raz lepsza okazała się ekipa z Andersa.

W półfinale Pucharu Polski ZZPN Bałtyk zmierzy się ze Świtem Skolwin, który po rzutach karnych pokonał Błękitnych Stargard. W regulaminowym czasie gry było 1:1. Starcie Bałty Koszalin - Świt Skolwin rozegrane zostanie 5 czerwca w Koszalinie.

Zwycięzca Pucharu Polski ZZPN, oprócz nagrody finansowej, otrzyma miejsce w eliminacjach, w rozgrywkach na szczeblu centralnym.

Bałtyk Koszalin - Gwardia Koszalin 3:2 (0:1)


Bramki
: Alan Krauze (53.), Miłosz Stępnik (75.), Patryk Kwiatkowski (86.) - Cezary Zalewski (21.), Marcin Gawron (90.)

Żółte kartki
: Michał Czenko, Dominik Pawłowski, Miłosz Stępnik - Michał Czarny.
Czerwona kartka: Hubert Dublinowski (za dwie żółte kartki).

Bałtyk
: Jakub De Clerck - Paweł Rak, Jakub Latański (59. Patryk Kwiatkowski), Maciej Kazimierowicz, Michał Czenko, Jakub Forczmański, Dominik Pawłowski, Miłosz Stępnik (81. Dmytro Halko), Alan Krauze (84. Dawid Grochowski), Kacper Szaflarski, Szymon Waleński.

Gwardia
: Oskar Kaźmierczak - Cezary Bać, Michał Czarny, Marcin Gawron, Mateusz Piotrowski (76. Joachim Nowicki), Cezary Zalewski (84. Marcel Graczyk), Patryk Smykowski, Kornel Ryczowski (46. Rafał Maćkowski), Jorge Tapia, Michał Mikołajczyk, Hubert Dublinowski.

Radosław Zmudziński/aj

Posłuchaj

Daniel Wojciechowski i Michał Mikołajczyk, trenerzy Gwardii Łukasz Korszański, trener Bałtyku