fot.FB/Cross Bociana

Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski oraz Maciej Wiórek z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.

Burmistrz Białego Boru - Paweł Mikołajewski

Paweł Mikołajewski po wyborach samorządowych pozostał na stanowisku burmistrza Białego Boru. W pierwszej turze zdobył ponad 58 proc. głosów poparcia. - Jestem bardzo wdzięczny za oddane głosy. To moja ostatnia kadencja i zrobię wszystko, aby za pięć lat można było powiedzieć, że praca na rzecz społeczności lokalnej przyniosła oczekiwany efekt - powiedział Paweł Mikołajewski.

W dalszej części rozmowy burmistrz Białego Boru odniósł się do protestów mieszkańców, którzy sprzeciwiają się powstania farmy fotowoltaicznej: - Wiele się mówi o zielonej energii, ale jak widać nie wszyscy jej chcą. Rozumiem, że mieszkańcy mają obawy, jednak niekoniecznie pokrywa się to z faktycznym zagrożeniem. Trzeba również pamiętać, że wniosek na ten projekt nie jest mój, a inwestorów. Ponadto wszyscy musimy zdać sobie sprawę z tego, że prądu z tradycyjnej energetyki będzie coraz mniej, a opłaty będą coraz wyższe i trzeba znaleźć alternatywne rozwiązania - zaznaczył.

Burmistrz Białego Boru - Paweł Mikołajewski

Maciej Wiórek z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku

Już w ten weekend rozpocznie się VII edycja Crossu Bociana organizowanego przez Nadleśnictwo Czarnobór i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinku. Maciej Wiórek opowiedział o szczegółach: - VII Cross Bociana odbędzie się w sobotę, 25 maja o godzinie 10.00 na terenach Nadleśnictwa Czarnobór. Trasa biegu prowadzi malowniczymi drogami leśnymi o różnorodnej nawierzchni. Przygotowaliśmy trzy trasy o różnych dystansach: 5 km, 10 km lub 5 km Nordic Walking. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną. Na miejscu znajdzie się strefa kibica z atrakcjami dla dzieci, a po biegu będzie można skosztować lokalnych specjałów i wziąć udział w losowaniu nagród.

Maciej Wiórek z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku