fot. UM Piła
Monika Łukomska i Paweł Jarczak będą wspierać prezydent Piły w obecnej kadencji samorządu.

Prezydent Piły Beata Dudzińska powiedziała, że nominowani dziś zastępcy gwarantują rozwój miasta i realizację obietnic z kampanii wyborczej: - Miasto ma swego rodzaju dwa obszary. Jeden związany z projektami twardymi, takimi jak infrastruktura, rozwój miasta i finanse. Drugi dotyczy bezpieczeństwa mieszkańców i jakości życia. Wybór zastępców w związku z tym nie jest przypadkowy. Każdy z nich charakteryzuje się kompetencjami w tym zakresie.

Monika Łukomska pełniła do tej pory funkcję dyrektora Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w pilskim urzędzie miasta. Jak zapewniła, wypracowane przez lata relacje pozwolą jej na sprawną pracę. - Zawodowo z urzędem miasta jestem związana od 2012 roku. Pracę w tej placówce znam doskonale. Liczę na kontynuację dobrej, rzetelnej, merytorycznej i efektywnej pracy na rzecz naszych mieszkańców - przekazała.

Paweł Jarczak przez lata związany był z oświatą, ale też samorządem, poprzez mandaty radnego rady miasta i powiatu: - Od 2006 roku pełniłem mandat radnego Rady Miasta Piły, ostatnia kadencja to radny Rady Powiatu w Pile. Mam nadzieję, że moje doświadczenia przyczynią się do rozwoju tego miasta.

Jak ogłosiła dziś prezydent Piły, skarbnikiem miasta pozostaje Ewelina Ślugajska, a sekretarzem Roman Szarzyński.

pg/aj

Posłuchaj

Paweł Jarczak, nowy wiceprezydent Piły Monika Łukomska, nowa wiceprezydent Piły Beata Dudzińska, prezydent Piły