Ubiegający się o reelekcję Falana otrzymał 1518 głosów (53,91 proc., a na jego kontrkandydatkę Sylwię Walkusz zagłosowało 1298 mieszkańców (46,09 proc.).

Robert Falana podkreślił, że w ostatnich dwóch tygodniach prowadził zupełnie inną kampanię niż przy okazji pierwszej tury wyborów: - Mój sztab wyborczy, osoby które ze mną pracowały, moja najbliższa rodzina – jesteśmy bardzo zadowoleni. Mieszkańcy miasta i gminy Tychowo po prostu wybrali ten kierunek, który jest najbardziej pożądany i najbardziej oczekiwany. Bardzo im za to dziękuję.

Robert Falana mówił również o kierunkach rozwoju gminy Tychowo: - Robić wszystko, co się da, jeśli chodzi o infrastrukturę szeroko pojętą – budynkową i drogową. Kwestie dotyczące polepszenia standardów pracy w naszych jednostkach. Mamy zamiar wykorzystać do cna nadchodzącą perspektywę finansowania unijnego.

Frekwencja w drugiej turze wyborów burmistrza Tychowa wyniosła 55,01 proc.

Radosław Zmudziński/jr

Posłuchaj

Robert Falana mówił również o kierunkach rozwoju gminy Tychowo: Robert Falana podkreślił, że w ostatnich dwóch tygodniach prowadził zupełnie inną kampanię niż przy okazji pierwszej tury wyborów: