fot. arch. prk24

Tegoroczna, 21. edycja tego bardzo popularnego wydarzenia organizowanego przez Politechnikę Koszalińską, będzie miała niespotykany dotychczas rozmach.

Swój udział zapowiedziało ponad 60 wystawców. W programie są konkursy, pokazy oraz debata ekspercka. - Dotyczyć będzie tematu bardzo ważnego i nośnego, czyli sztucznej inteligencji w obszarze HR - zapowiada prorektor ds. kształcenia Politechniki Koszalińskiej dr hab. Krzysztof Wasilewski.

Targi to okazja dla pracowników i pracodawców do wzajemnego poznania się. - To przedsięwzięcie dedykowane jest nie tylko studentom i studentkom naszej uczelni, ale wszystkim osobom zainteresowanym kształtowaniem ścieżek rozwoju kariery zawodowej lub zmianą pracy - podkreśla rektor Politechniki Koszalińskiej prof. Danuta Zawadzka.

Wśród wystawców pojawi się m.in. jeden z największych pracodawców w regionie z branży rybnej. - Będziemy się skupiali na naszym najnowszym pomyśle, czyli projekcie stażowym. Liczymy na to, że młodzi ludzie będą do nas przychodzić i przekonają się, że praca w firmie produkcyjnej to nie tylko praca na taśmie, a wiele ciekawych rzeczy dzieje się dookoła naszego „serca produkcji” - mówi przedstawicielka firmy Joanna Subalska.

Szacuje się, że do tej pory w targach pracy wzięło udział ok. 43 tysięcy osób. Targi odbędą się 18 kwietnia w godz. 10-14 na hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie.

Polskie Radio Koszalin jest patronem medialnym wydarzenia.

kch/zas

Posłuchaj

Joanna Subalska, przedstawicielka jednego z wystawców prof. Danuta Zawadzka, rektor PK dr hab. Krzysztof Wasilewski, prorektor ds. kształcenia PK