Międzynarodowy Przegląd Sztuki - OD GÓR PO MORZE 2024 to wydarzenie kulturalne mające na celu promocję współczesnej sztuki, poprzez prezentację twórczości artystów z trzech regionów Polski (Zachodniopomorskie, Wielkopolskie, Dolnośląskie), z udziałem artystów innych krajów.

Przegląd ma charakter otwarty i jest skierowany do wszystkich twórców (bez względu na wiek, dorobek artystyczny, formę wyrazu artystycznego i technikę tworzenia). Wystawa wybranych prac (kuratorzy: prof. Wojciech Bal, Jolanta Gramczyńska) odbędzie się w historycznym otoczeniu Pałacu Siemczyno.

Na wystawie prezentowane będą prace z zakresu malarstwa, grafiki, a także rysunku, fotografii, rzeźby, ceramiki i szkła oraz tkaniny artystycznej, wykonane w klasycznych i mieszanych, bądź też eksperymentalnych i własnych technikach plastycznych. Wyjątkowe otoczenie zabytkowych wnętrz pałacu umożliwia ciekawą prezentację sztuki współczesnej, która nabiera dodatkowego waloru i mocniej oddziałuje na odbiorcę.

Organizatorem wydarzenia jest Stacja Kultura w Bornem Sulinowie we współpracy z Fundacją Pałac Struga i Stowarzyszeniem Niezależna Galeria 33, Ostrowem Wielkopolskim i Henrykowskim Stowarzyszeniem w Siemczynie.