fot.prk24.pl

Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: burmistrz Szczecinka Daniel Rak, uczestnicy ogólnopolskiej akcji „BądźMY Orginalni” Ana Zalewska i Adamo Rudnik oraz dyrektor Muzeum Regionalnego w Szczecinku Ireneusz Markanicz.

Burmistrz Szczecinka - Daniel Rak

Wybory na stanowisko burmistrza Szczecinka w pierwszej turze wygrał, z dużą przewagą, poprzedni burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas. Zdobył niemal dwa razy więcej głosów niż jego główny kontrkandydat - walczący o reelekcję Daniel Rak.

Na antenie Polskiego Radia Koszalin Daniel Rak odniósł się do swojego wyniku w walce o reelekcję burmistrzowską. - Za nami pierwsza tura wyborów. Wynik nie jest dla mnie najlepszy, ale piłka nadal jest w grze - podkreślił i dodał, że wszystko jest jeszcze możliwe: - 21 kwietnia odbędzie się druga tura. Już teraz zapraszam państwa do głosowania i poparcia mojej kandydatury. Nie ma strat, których nie da się nadrobić.

Burmistrz Szczecinka - Daniel Rak

Uczestnicy ogólnopolskiej akcji „BądźMY Orginalni” - Ana Zalewska i Adamo Rudnik

Nauczyciele i specjaliści w szkołach często borykają się z hejtem wśród uczniów. Powszechność tego zjawiska wiąże się również z wyglądem zewnętrznym i wpływa na zdrowie psychiczne młodych ludzi.

Ana Zalewska i Adamo Rudnik zachęcili do wzięcia udziału w akcji profilaktycznej „BądźMY Orginalni”: - Kierujemy ją przede wszystkim do młodzieży, aby nie bali się być oryginalnymi, by byli sobą, bo każdy z nas jest wyjątkowy - zaznaczyła Ana Zalewska.

- Przeprowadzamy rozmowy, które mocno trafiają do młodzieży. Ich reakcje dowodzą temu, jak bardzo takiej rozmowy potrzebują. Trzeba im uświadamiać, że wyróżnianie się z tłumu, to nic złego - dodał Adamo Rudnik.

Uczestnicy ogólnopolskiej akcji „BądźMY Orginalni” - Ana Zalewska i Adamo Rudnik

Dyrektor Muzeum Regionalnego w Szczecinku - Ireneusz Markanicz

W tym tygodniu w szczecineckim Muzeum Regionalnym na zwiedzających czeka wiele ciekawych atrakcji. Wszystko za sprawą aż dwóch wernisaży, które we wtorek i czwartek odbędą się w placówce przy ul. Szkolnej.

Ireneusz Markanicz opowiedział o szczegółach: - Pierwszy z nich to projekt Elfenbusch, niecodzienna propozycja wystawiennicza ucznia szczecineckiego liceum. Jak sugeruje nazwa, w trakcie wystawy będziemy mogli zapoznać się ze źródłami historycznymi związanymi z miejscowością Iwin, która przed wojną nazywała się Elfenbusch. Odbędzie się ona dzisiaj o godzinie 17.00.

- Drugą propozycją będzie prezentacja fotografii autorstwa Kajetana Wlazło. Wystawa zatytułowana „Ta nasza młodość” składa się z niepublikowanych do tej pory zdjęć. Otwarcie wystawy zaplanowano na czwartek, na godz. 17:00.

Dyrektor Muzeum Regionalnego w Szczecinku - Ireneusz Markanicz