fot. Małgorzata Abramowicz/Polskie Radio Koszalin

Podczas wydarzenia zorganizowanego przez kołobrzeską policję, każdy chętny mógł porozmawiać z funkcjonariuszami i dowiedzieć się więcej między innymi o etapach rekrutacji do służby w policji oraz o tym, jak wygląda codzienna praca policjanta.

Jedną z osób, które skorzystały z możliwości porozmawiania na temat przede wszystkim rekrutacji była uczennica klasy policyjnej w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, która decyzję o zostaniu policjantem podjęła już kilka lat temu: - Chciałabym pracować w prewencji. To mnie najbardziej interesuje, by móc pomagać innym.

Na przyszłych policjantów w Kołobrzegu już teraz czeka 15 wakatów. Przyjęcia do służby odbywają się kilka razy w roku, ale nabór trwa nieprzerwanie. - Dlatego zachęcamy kandydatów do składania dokumentów przez cały rok - zaznaczyła sierżant sztabowy Karolina Seemann, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.

Najbliższe planowane przyjęcia do służby mają odbyć się 24 kwietnia, a następne - 8 lipca, 9 września, 30 października i 30 grudnia. Z kolei następny dzień otwarty w kołobrzeskiej komendzie odbędzie się w drugim kwartale roku.

ma/zn

Posłuchaj

uczennica klasy policyjnej w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie sierżant sztabowy Karolina Seemann, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu