XXVIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej ma na celu zachowanie tradycyjnej kultury łowieckiej jako ważnego elementu kultury narodowej. Festiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych w związku z podsumowaniem 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego, które przypadało na 2023 rok.

W tym roku podsumowanie ćwierćwiecza organizacji konkursów sygnałów i muzyki myśliwskiej odbędzie się w Bytowie i zgromadzi zapewnie kilkuset uczestników z całej Polski.

Festiwal ma charakter dwuetapowego konkursu muzycznego w różnych kategoriach, z głównym konkursem indywidualnej i zespołowej gry na rogach myśliwskich. Szczegółowy przebieg oceny konkursów w poszczególnych kategoriach określają regulaminy konkursów Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ. Oprawa festiwalu i jego przebieg będzie odbywał się z zachowaniem istotnych elementów kultury myśliwskiej m.in. parady myśliwskiej, Polskiej Mszy Hubertowskiej, występy amatorskich i profesjonalnych zespołów muzyki myśliwskiej.

W ramach festiwalu odbędą się:
XXVIII Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”,
XXIV Ogólnopolski Onkurs Muzyki Myśliwskiej,
XXV Pomorski Konkurs Sygnalistów i MuzykiMyśliwskiej im. Kazimierza Żywickiego na Zamku w Bytowie,
XXXI Krajowy Przegląd Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej im. Rafała Minicha
w Przechlewie,
X Przegląd Musztry Paradnej Zespołow Sygnalistów Myśliwskich,
Konkurs na najlepsze wykonanie „Hejnału XXVIII OFMM – Bytów 2024”,
Konkurs na najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego w klasie MB – XXIV OKMM
Pomorski Przegląd Chórów.

Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Słupsku oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie.