fot. KMP Koszalin
fot. KMP Koszalin
fot. KMP Koszalin
fot. KMP Koszalin
fot. KMP Koszalin
fot. KMP Koszalin
Pięć zatrzymanych osób jest podejrzanych o wyłudzenia na wielką skalę. W ciągu ostatnich kilku dni mogli odebrać pokrzywdzonym ponad milion złotych. Sprawcy działali w kilku województwach. Trzech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, a kobieta w wieku 31 lat oraz 23-latek zostali objęci policyjnym dozorem.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie dotarli do pięciu osób, które podając się za m.in. pracowników banku, policjantów, prokuratorów, oszukali w ostatnich dniach kilku mieszkańców województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego. Łącznie ukradli ponad milion złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że w niektórych przypadkach sprawcy dzwoniąc do pokrzywdzonych podawali się za obsługę banku, otrzymując w ten sposób dane niezbędne do logowania do ich bankowości internetowej. W ten sposób mogli dokonywać różnego rodzaju operacji bankowych, w tym przelewów.

Mężczyźni w wieku od 23 do 35 lat oraz 31-letnia kobieta zostali zatrzymani w Koszalinie. Po przedstawieniu im zarzutów zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Koszalinie, który w piątek zadecydował o zastosowaniu wobec trzech mężczyzn tymczasowego aresztowania. 31-letnia kobieta oraz 23-letni mężczyzna zostali objęci policyjnym dozorem. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za popełnione przestępstwo grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Policjanci wciąż przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi pieniądze. Apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Zachęcają także, aby uczulić swoją rodzinę i znajomych na to, by zawsze stosowali zasadę ograniczonego zaufania, gdy ktoś puka do ich drzwi lub dzwoni. Ofiarami oszustwa głównie padają ludzie starsi, ale nie jest to reguła.

W razie jakichkolwiek podejrzeń o złe zamiary osób odwiedzających nasze mieszkanie lub dzwoniących należy niezwłocznie powiadomić policję, dzwoniąc pod numer 112.

KMP Koszalin/ar