fot. Przemysław Grabiński/Polskie Radio Koszalin
W prowadzonym przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości punkcie można uzyskać wszystkie najważniejsze informacje o funduszach europejskich i możliwościach ich pozyskania.

To efekt konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Jak mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Jacek Bogusławski - pracownicy WARPu mają doświadczenie, a to jest bardzo potrzebne tym, którzy chcą skorzystać z funduszy europejskich: - Będzie można tutaj nadal otrzymywać sprawdzone informacje. Doświadczone osoby pomogą uzyskać wsparcie ze środków unijnych.

Jak podkreśla dyrektor oddziału Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Pile Rafał Zdzierela - w ostatnich latach wielu przedsiębiorców z regionu skorzystało zarówno z doradztwa, jak i finansowego wsparcia z funduszy unijnych. - W naszym regionie udzieliliśmy już ponad 33 tysięcy konsultacji telefonicznych i ok. 3,5 tysiąca konsultacji za pośrednictwem e-maili. Punkt odwiedzony został ponad 20 tysięcy razy. Prowadzimy też mobilne punkty informacyjne, czyli kilkugodzinne spotkania w północnej Wielkopolsce.

Po informacje i finansowe wsparcie zgłaszają się zarówno duże firmy, jak i przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Rafał Zdzierela zaznacza, że punkt informacyjny warto odwiedzić już nawet przed rozpoczęciem działalności: - Jeżeli mamy pomysł na działalność, to warto do nas przyjść i skonsultować możliwość pozyskania na nią funduszy. Czasem rozpoczęcie starań o fundusze europejskie po otwarciu firmy zamyka niektóre drogi finansowania.

A to wsparcie to zarówno dotacje, jak i nisko oprocentowane pożyczki. Usługi doradcze w Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości są bezpłatne. Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej 2 w Pile.

pg/ar

Posłuchaj

Rafał Zdzierela, dyrektor oddziału Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Pile Rafał Zdzierela, dyrektor oddziału Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Pile Jacek Bogusławski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego