fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki

O jego powołaniu na to stanowisko przez premiera Donalda Tuska poinformował dziś Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Jarosław Maciejewski - to wyróżnienie dla niego, ale i całej północnej Wielkopolski.

- Byłem radnym całego województwa i czuję się wojewodą całej Wielkopolski. Ale nie ukrywam, że dla naszej północnej części województwa to szczególne wyróżnienie - mówił Jarosław Maciejewski. - To wynik naszej pracy, przede wszystkim naszego posła Krzysztofa Paszyka, a także Adama Lubońskiego i całej naszej drużyny, która znalazła się na liście wyborczej i pokazała determinację w realizacji zadań, jakie stawia przed nami społeczeństwo.

Jak dodaje nowy wicewojewoda będzie zajmował się m.in. obszarami wiejskimi. - Obszary wiejskie, struktura rolnictwa - tym na na pewno będę się zajmował - zadeklarował.

W 2018 roku Jarosław Maciejewski został wybrany radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, którego był także wiceprzewodniczącym. Funkcję drugiego wicewojewody wielkopolskiego pełni od wczoraj (31.01), ale dziś wojewoda wielkopolska oficjalnie wręczyła mu powołanie na to stanowisko.

pg/zas

Posłuchaj

Jarosław Maciejewski, wicewojewoda wielkopolski (cz.2) Jarosław Maciejewski, wicewojewoda wielkopolski (cz.1)