
W Świdwinie trwa montaż nowoczesnych modułów mieszkalnych. W budowie nie przeszkadzają zimowe warunki, większość prac prowadzona jest w fabryce.
Zaledwie kilka dni pozostało do planowanego zakończenia budowy wielorodzinnego bloku, realizowanego przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową KZN Zachodniopomorskie. - Budynek jest już wykończony wewnątrz w 90 proc. Położone są panele, płytki, za nami też biały montaż czy instalacja sprzętu elektrycznego - powiedział Maciej Niemyjski, kierownik kontraktu z firmy UniHouse.
Dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii budowlanej zmniejsza się czas i koszt inwestycji: - Moduły były wykonywane w fabryce. Jesteśmy pół roku do przodu, mamy dzięki temu obniżone koszty - poinformował Tomasz Trun, prezes SIM KZN Zachodniopomorskie.
Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do nowego bloku we wrześniu. Docelowo w Świdwinie powstaną dwa bloki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, w których znajdzie się 56 mieszkań. Wyremontowany zostanie także budynek po byłej komendzie policji.
Zapraszamy do wysłuchania materiału Mateusza Sienkiewicza.
ms/aj



-
fot. Mateusz Sienkiewicz/Polskie Radio Koszalin
-
fot. Mateusz Sienkiewicz/PolskieRadio Koszalin
-
fot. Mateusz Sienkiewicz/PolskieRadio Koszalin
-
fot. Mateusz Sienkiewicz/PolskieRadio Koszalin
-
fot. Mateusz Sienkiewicz/PolskieRadio Koszalin


Posłuchaj
materiał Mateusza Sienkiewicza- 00:00:00 | 00:00:00