wiz. UM Słupsk
Zaproszenie Jacka Żukowskiego w tym tygodniu przyjęli miejscy radni: Aldona Żurawska (klub Łączy nas Słupsk), Jacek Szaran (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Jan Lange (Platforma Obywatelska).

W połowie listopada otwarto oferty przetargowe na przebudowę Starego Rynku. Do Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku wpłynęły 4 oferty. Tylko jedna z nich mieści się w zakładanym budżecie, który wynosi 13,5 mln złotych.

Inwestycja ma zostać w dużym stopniu sfinansowana ze źródeł zewnętrznych, jednak podczas środowej sesji, radni nie zgodzili się na przekazanie ponad 3 milionów złotych ten na ten projekt. Sesja została wstrzymana, a samorządowcy wrócą do obrad w piątek o godzinie 15:00.

Jan Lange zaznaczył, że jest zwolennikiem dalszej dyskusji na temat projektu Starego Rynku: - Mamy koncepcje przedsiębiorców oraz prezydent miasta i należy dojść do kompromisu w tej sprawie. Remont Starego Rynku należy wykonać nie na najbliższe 20, a nawet 100 lat. Trzeba rozsądnie wydać pieniądze na ten cel.

Radni nie zgodzili się także na dofinansowanie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Słupsku w wysokości 2.8 mln zł: - Dowiedzieliśmy się o tej kwocie dopiero tydzień przed sesją. Pamiętamy doskonale, że w sierpniu prezydent miasta zapewniała, że zleciła audyt zewnętrzny w spółce - zaznaczył Jacek Szaran.

- Został on zakończony, ale przedstawiono go niecałą godzinę przed ostatnią sesją. To niepoważne traktowanie radnych i stawianie ich przed faktem dokonany - dodał radny.

Więcej w poniższej rozmowie.

jż/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”