zdjęcie poglądowe/ fot. prk24.pl

Rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku był gościem Radia Słupsk. W rozmowie z Pawłem Drożdżem opowiedział o wyczekiwanej inwestycji drogowej.

Według pierwotnego planu droga ze Słupska do Ustki miała być gotowa w czerwcu ubiegłego roku. Opóźnienie spowodowały błędy w projekcie, pojawiły się też problemy z przełożeniem części podziemnych instalacji.

Mateusz Brożyna zaznaczył, że inwestycja została wykonana w ponad 90 procentach: - Termin oddania tej drogi to 6 grudnia i obecnie nie przewidujemy żadnych opóźnień. Zostały nam jedynie roboty brukarskie, położenie masy bitumicznej na ostatnich wahadłach. Kończone są także prace związane z wykonaniem ciągów pieszo-rowerowych, ustawianiem znaków oraz nasadzaniem roślinności.

- Ten 13-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 21 jest bardzo ważny dla turystów oraz mieszkańców. Liczymy, że inwestycja przyczyni się do poprawy ich komfortu oraz bezpieczeństwa - dodał.

Koszt przebudowy odcinka drogi krajowej nr 21 to ponad 123 miliony złotych. W ramach inwestycji wybudowano cztery ronda, ścieżkę rowerową, zatoki autobusowe oraz nowe sygnalizacje świetlne.

Więcej w poniższej rozmowie.

pd/mt

Posłuchaj

rozmowa Pawła Drożdża z Mateuszem Brożyną