
Do swojego kolejnego na antenie Polskiego Radia Koszalin programu Magdalena Ogórek zaprosiła wiceministra spraw zagranicznych.
Arkadiusz Mularczyk odniósł się m.in. do szeroko komentowanej sprawy dot. piątkowej wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w parlamencie w Ottawie, kiedy spiker Anthony Rota przedstawił 98-letniego Jarosława Hunkę jako „ukraińsko-kanadyjskiego weterana II wojny światowej, który walczył o ukraińską niepodległość z Rosjanami”. Zebrani nagrodzili weterana owacją na stojąco.
W czasie II wojny światowej Hunko był członkiem składającej się z ukraińskich ochotników i walczącej u boku Niemiec 14. Dywizji Grenadierów Waffen SS, znanej również jako dywizja SS Galizien.
Wiceminister skomentował także relacje polityczne na linii Ukraina - Niemcy, odniósł się też do raportu o reparacjach wojennych.
Posłuchaj
rozmowa Magdaleny Ogórek z Arkadiuszem Mularczykiem- 00:00:00 | 00:00:00