
Jak powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin koordynatorka programowa WCK Ewa Janicka-Olejnik, to miejsce stwarza ogromne możliwości, zarówno dla pracowników, jak i mieszkańców: - Będziemy montować materiały wideo, tworzyć podcasty. Chcemy stworzyć telewizję kulturalną. Mamy zamiar współpracować z różnymi instytucjami i szkołami.
Pracownia kosztowała ponad 130 tysięcy złotych i w pełni została sfinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu "Konwersja cyfrowa domów kultury". Jest także przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin dyrektor WCK Maciej Łukaszewicz, na wykorzystanie wszystkich możliwości tego nowego miejsca, potrzebne są jednak dodatkowe pieniądze, o które instytucja już zwróciła się do miejskich radnych: - Mamy nadzieję na wsparcie finansowe od miasta, żebyśmy mogli zatrudnić kompetentnego instruktora, który wykorzystałby wszystkie możliwości tej pracowni. W tym roku na utrzymanie budynku i pracowników dostaliśmy dotację o prawie 100 tysięcy mniejszą niż w roku poprzednim. Jest to dla nas bardzo trudna sytuacja.
Dofinansowaniem Wałeckiego Centrum Kultury miejscy radni zajmą się na sesji 26 września.
Tymczasem burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski zadeklarował, że w projekcie przyszłorocznego budżetu dla Wałeckiego Centrum Kultury zaproponowane zostaną większe środki niż dotychczas. - Został złożony wniosek przez pana dyrektora, który przekierowałem na obrady sesji Rady Miasta, o zwiększenie jeszcze w tym roku dotacji dla Wałeckiego Centrum Kultury. To samo należy uwzględnić w budżecie na rok następny. Teraz wszystko zależeć będzie od decyzji radnych.
Projekt „Cyfrowa rewolucja”, w ramach którego w Wałeckim Centrum Kultury powstała pracownia multimedialna obejmował także szkolenia z tzw. kompetencji cyfrowych dla pracowników WCK oraz uruchomienie nowej strony internetowej. Ta jest już dostępna pod adresem: www.wck.walcz.pl.
pg/kp





