źródło: UM Drawsko Pomorskie

Kobieta, parkując auto w pełnym słońcu, niefortunnie zatrzasnęła drzwi. W środku, oprócz kluczyków, zostało jej malutkie dziecko. W wydostaniu go z samochodu pomógł patrol straży miejskiej - poinformował w niedzielę magistrat w Drawsku Pomorskim.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 13 w piątek przy ul. Obrońców Westerplatte w Drawsku Pomorskim. To w tym czasie i miejscu grupka osób zatrzymała patrol straży miejskiej, prosząc o pomoc w wydostaniu dziecka z samochodu, którego drzwi nie można otworzyć.

Na miejscu była matka dziecka, właścicielka pojazdu, które zaparkowane zostało w pełnym słońcu.

- Jak się okazało, kilka chwil wcześniej, niefortunnie drzwi auta zostały zatrzaśnięte, a kluczyki wraz z dzieckiem pozostały w samochodzie. Konieczne było szybkie działanie, gdyż pojazd stał na słońcu, a temperatura w jego wnętrzu wzrastała - przekazał kierownik Referatu Promocji i Sportu drawskiego magistratu Marcin Łukasz.

Urzędnik zaznaczył, że strażnicy miejscy i mechanicy z jednego z warsztatów samochodowych, którzy włączyli się do akcji, próbowali dostać się do samochodu tak, by nie trzeba było wybijać w nim szyby. Niestety, bezskutecznie. Jedną z bocznych szyb wybił strażnik miejski, otwarto drzwi i matka wyciągnęła swoje dziecko z auta.

Filmik z interwencji został umieszczony na stronie drawskiego magistratu.

PAP/zas