fot. arch. prk24

Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w Kołobrzegu i okolicznych miejscowościach.

Jacek Pechman, Edward Stępień i Sławoj Kigina opowiadają o nowych wyzwaniach dla Stowarzyszenia Przywracania Pamięci Kołobrzeg 80.

rozmowa z Jackiem Pechmanem, Edwardem Stępniem i Sławojem Kiginą (cz.1)

W rozmowie z Jackiem Pechmanem, Edwardem Stępniem i Sławojem Kiginą ze Stowarzyszenia Przywracania Pamięci Kołobrzeg 80 pochyliliśmy się nad dramatem rotmistrza Witolda Pileckiego.

rozmowa z Jackiem Pechmanem, Edwardem Stępniem i Sławojem Kiginą (cz.2)

Wrześniowa edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiady” upływa pod znakiem sztuki recytowania. Centralnym punktem wydarzenia jest konkurs recytatorski poprzedzony warsztatami. Byliśmy tam z radiowym mikrofonem.

relacja z „Herbertiady”

Z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem rozmawialiśmy o bieżących i historycznych wydarzeniach ze świata sportu.

rozmowa z Czesławem Hocem, posłem PiS

W panelu samorządowym gościliśmy wicestarostę kołobrzeskiego Jacka Kusia (Nowa Lewica) oraz radnego miejskiego Macieja Bejnarowicza (Prawo i Sprawiedliwość). Tematem rozmowy był rozwój infrastruktury rowerowej oraz perspektywy rozwojowe kołobrzeskiego portu.

panel samorządowy

We wtorek rano doszło do wybuchu gazu w budynku przy ulicy Dworcowej w Kołobrzegu. Na szczęście nikt nie zginął, ale część lokali mieszkalnych obecnie nie nadaje się do zamieszkania i wymaga remontu. Mieszkańcy przeżyli dramat. Znana w Kołobrzegu grupa PomagaMy od razu ruszyła z pomocą. W tej chwili zbierana jest żywność. Wielu kołobrzeżan włączyło się do akcji.

relacja z akcji pomocy

Audycję przygotował Mariusz Wolański

Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz