fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
Podzielnia otwarta została przy ul. Dworcowej 4 i będzie czynna cztery dni w tygodniu. Idea jest prosta - chodzi o ograniczenie konsumpcjonizmu oraz o działania proekologiczne.

- Będzie można przynieść rzeczy zbędne, ale w dobrym stanie i wybrać sobie inne rzeczy. Nie przyjmujemy jednak wielkogabarytowych przedmiotów, żywności, bielizny i używanych butów - wyjaśnia Teresa Labisz, przewodnicząca Stowarzyszenia VivaMy, które prowadzi punkt.

Podzielnia to inicjatywa miejska. Jak wyjaśnia Sylwia Langner-Głuszek z Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Koszalinie - ma to być miejsce nie tylko wymiany rzeczy, ale też edukacji: - Dążymy do tego, aby kolejnym krokiem były warsztaty dla mieszkańców z ekologii i zasad przedłużania życia różnych produktów.

Podzielnia będzie działać w poniedziałki, wtorki i piątki w godz. 10-13 oraz w środy od 13 do 17. W punkcie można nie tylko zostawiać rzeczy w dobrym stanie, nam już niepotrzebne, m.in. ubrania, zabawki, książki, sprzęt kuchenne, ale również zaopatrzyć się za darmo w to, czego sami potrzebujemy. Podzielnia jest przeznaczona dla każdego.

kch/ar

fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

Sylwia Langner-Głuszek z Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Koszalinie Teresa Labisz, przewodnicząca Stowarzyszenia VivaMy