fot. prk24.pl

Kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Anną Popławską skomentował m.in. najnowszy spot PiS-u oraz przedstawił stanowisko rządu ws. embarga na zboże z Ukrainy.

W piątek wygasa embargo na eksport ukraińskiego zboża do pięciu krajów Unii Europejskiej, w tym Polski. O jego ew. przedłużeniu ma zdecydować Komisja Europejska.

Jak przekazał poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc, bez względu na decyzję KE, polski rząd utrzyma zakaz importu ukraińskiego zboża do naszego kraju. - Stanowisko rządu Zjednoczonej Prawicy jest w tej kwestii jasne: nie pozwolimy na niekontrolowany zalew zboża i innych produktów do Polski. Utrzymamy natomiast korytarz transportowy do innych państw.

Czesław Hoc skomentował także najnowszy spot Prawa i Sprawiedliwości przestrzegający przed przymusową relokacją migrantów. - Mamy powody sądzić, że totalna opozycja - która była za przyjmowaniem dowolnej ilości migrantów -w razie przejęcia władzy będzie tym hasłom hołdować.

Pytany o tzw. aferę wizową, kołobrzeski poseł przypomniał, że mobilne konsulaty i outsourcing wizowy zostały wprowadzone za rządów PO-PSL.- To się później rozprzestrzeniło i rzeczywiście pewne kwestie były wykonywane nieprawidłowo. Natomiast teraz państwo Polskie nie jest z tektury, więc zadziałaliśmy w tej sprawie ostro i zdecydowanie - powiedział i zwrócił uwagę, że według danych wizy wydawano głównie migrantom z państw sąsiednich, poszukującym legalnej pracy.

Wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia mówił również o propozycji Prawa i Sprawiedliwości ws. wprowadzenia w szpitalach programu „Dobry posiłek”. - Zdrowe, zbilansowane, smaczne i urozmaicone jedzenie w szpitalu to fundament powrotu do zdrowia - powiedział. Przypomniał też, że program przewiduje także możliwość uzyskania w szpitalach porady dietetycznej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Czesław Hoc