fot. prk24.pl
fot. Adam Wójcik
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. Adam Wójcik
fot. Adam Wójcik
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
W Konotopie przy wjeździe na teren internatu wojskowego samochód ciężarowy zderzył się z busem, którym podróżowało kilkanaście osób. Są ranni.

Do zdarzenia doszło po godz. 16 na trasie wojewódzkiej 175.

- O godzinie 16:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów - samochodu ciężarowego z autobusem PKS. W autobusie podróżowało 18 osób - siedemnaścioro nastolatków w wieku od 14 do 17 lat i kierujący tym pojazdem. W drugim był tylko kierowca. Ze wstępnych ustaleń wynika, że trzy osoby w stanie ciężkim zostały przetransportowane helikopterami do szpitala. Pozostałe osoby także trafiły do szpitali - powiedziała aspirant Karolina Żych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Drawsku Pomorskim.

Najciężej ranne osoby zostały śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowane do szpitali w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim.

- To była młodzież, która wracała liniowym autobusem PKS-u z liceum w Kamieniu Pomorskim do domów w Drawsku Pomorskim - powiedział Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski, który przyjechał na miejsce wypadku.

Według wstępnych i niepotwierdzonych informacji, do wypadku miało dojść, gdy naczepa ciężarówki przekroczyła środek jezdni i uderzyła w prawidłowo jadący bus.

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Policja kieruje na objazdy. 

Na miejsce wypadku zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej, 6 zespołów ratownictwa medycznego, dwa śmigłowce LPR oraz karetki pogotowia - białogardzkiego WOPR-u oraz wojskową.

red./pd/pg/PAP/ar

Posłuchaj

Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski aspirant Karolina Żych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Drawsku Pomorskim