
Czesław Hoc przyznał, że „jedynka” na liście wyborczej PiS-u jest dla niego zaszczytem i oznacza dużą odpowiedzialność: - To honor i zaszczyt, ale też wielka odpowiedzialność, zobowiązanie i wyzwanie. Lista wyborcza PiS w tym okręgu zawiera nazwiska "najlepszych z najlepszych". To ludzie sprawdzeni - samorządowcy, politycy, państwowcy, ale przede wszystkim dobrzy ludzie. W pracy kierujemy się dewizą "Bóg, honor, ojczyzna, rodzina". Dlatego politykę pojmujemy jako roztropną troskę o dobro wspólne.
Z kolei Paweł Szefernaker przypomniał, że Pomorze Środkowe za rządów PiS-u stało się wielkim placem budowy: - Rozpoczęliśmy inwestycje, na które mieszkańcy regionu czekali od lat. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia, dlatego wystawiamy tak mocną drużynę, ponieważ mamy świadomość, że w przypadku zwycięstwa opozycji te wszystkie inwestycje zostaną unieważnione. Tym bardziej ważne jest, żeby wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Chcę podziękować naszym koalicjantom, że idą z nami na naszej liście, aby zdobyć jak najlepszy wynik, i aby Prawo i Sprawiedliwość miało swojego przedstawiciela także w Senacie.
Małgorzata Golińska podkreśliła, że PiS realizuje obietnice wyborcze i stawia na zrównoważony rozwój: - To są dotrzymane obietnice, to jest zrównoważony rozwój, oparty o gospodarkę, ochronę środowiska i kwestie społeczne. W naszym regionie mogą w równym stopniu rozwijać się zarówno duże aglomeracje, jak i małe miejscowości. To dostrzeżenie małych miejscowości, gmin popegeerowskich jest symbolem naszych rządów. Każdy, bez względu na to, gdzie się urodził i gdzie mieszka, ma prawo do korzystania z sukcesów rozwoju gospodarczego naszego kraju.
Czwarte miejsce na liście zajmuje prezes Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, były wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz. „Piątką” jest koszalińska radna Oliwia Skórka. Dziewiąte miejsce przypadło zachodniopomorskiemu wicekuratorowi oświaty Bogusławowi Ogorzałkowi, a szesnaste reprezentującemu Kukiz’15 byłemu posłowi, społecznikowi z Koszalina Stefanowi Romeckiemu.
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło również kandydatów do Senatu. Z okręgu 99., czyli kołobrzeskiego kandyduje Barbara Aściukiewicz, nauczycielka i pedagog, która zasiada w radzie powiatu kołobrzeskiego. - To dla mnie ogromne wyzwanie. Pracowałam w szkole 33 lata. Swoje doświadczenie chciałabym przekuć na pracę w sferze polityki społecznej i edukacji. Ważny dla mnie będzie także rozwój Pomorza Zachodniego, bo jak powiedział śp. Lech Kaczyński „Pomorze Zachodnie to polska racja stanu”:.
Kandydatem z okręgu 100. jest Andrzej Jakubowski, koszaliński radny miejski oraz kanclerz Uniwersytetu Szczecińskiego. - Wartości Prawa i Sprawiedliwości są moimi wartościami. To będą trudne wybory, od których zależy przyszłość Polski. Jestem jednak przekonany, że Polska będzie kontynuowała tę obecną linię, którą reprezentuje obecnie Prawo i Sprawiedliwość.
Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.
Kandydaci PiS-u w wyborach do Sejmu w okręgu koszalińskim:
- Czesław Hoc, poseł, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia, lekarz endokrynolog;
- Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji;
- Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska;
- Marek Subocz, były wicewojewoda zachodniopomorski, prezes Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie;
- Oliwia Skórka, koszalińska radna;
- Jan Górski, dyrektor koszalińskiego oddziału KRUS-u;
- Urszula Gozdalska-Słowik, lekarka;
- Jan Owsiak, były burmistrz Świdwina;
- Bogusław Ogorzałek, zachodniopomorski wicekurator oświaty;
- Michał Olejniczak, sołtys Siemczyna, strażak i społecznik;
- Izabela Kulec-Kaczmarska, lekarka;
- Stanisław Rydz;
- Roksana Kaczmarek-Cichosz, pegagog, dyrektor szkoły w Biesiekierzu;
- Agnieszka Curyl-Kathol, rolnik z gminy, wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne w gminie Bobolice;
- Barbara Głowacka;
- Stefan Romecki, były poseł, koszaliński społecznik.
Kandydaci PiS w wyborach do Senatu:
- okręg kołobrzeski (99.) - Barbara Aściukiewicz;
- okręg koszaliński (100.) - Andrzej Jakubowski, kanclerz Uniwersytetu Szczecińskiego.
red.



-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl
-
fot. prk24.pl


Posłuchaj
Andrzej Jakubowski o znaczeniu zbliżających się wyborów- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00