
Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Koszalinie poszukuje pracowników. Wolnych jest 190 etatów w kilkunastu jednostkach. Największe braki są w zachodniej części województwa, czyli w Szczecinie i Goleniowie, ale funkcjonariusze potrzebni są także m.in. w Koszalinie, Wierzchowie, Czarnem i Słupsku.
- W regionie koszalińskim największe zapotrzebowanie jest w Areszcie Śledczym w Koszalinie, który ma wolnych 15 etatów. W Wierzchowie, Czarnem i Słupsku dostępnych jest po pięć etatów - powiedział rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie major Robert Trembowelski.
Jak przekonuje major Trembowelski, Służba Więzienna oferuje atrakcyjne warunki pracy. To m.in. gwarancja stabilnego zatrudnienia i godnego wynagrodzenia. - W przypadku strażnika w wieku poniżej 26. roku życia pensja zaczyna się od 4300 złotych na rękę - wyjaśnił rzecznik.
Funkcjonariusz SW może liczyć także na między innymi tzw. trzynastkę, nagrody uznaniowe i jubileuszowe, dofinansowanie do wypoczynku, pomoc finansową na uzyskanie lokalu mieszkalnego, czy prawo do emerytury po 25 latach służby.
Każdy, kto jest zainteresowany pracą w SW powinien skontaktować się się z daną jednostką Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Koszalinie, a szczegóły dostępne są na stronie internetowej.
Funkcjonariuszem SW może zostać obywatel Polski korzystający z pełni praw publicznych, który ma uregulowany stosunek do służby wojskowej, wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe, nie jest skazany prawomocnym wyrokiem oraz posiada zdolność psychiczną i fizyczną do pełnienia służby. - Te zdolności będą weryfikowane w testach i badaniach lekarskich - przekazał major Robert Trembowelski.
OISW w Koszalinie swoim zasięgiem obejmuje cztery województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie i wielkopolskie.
Radosław Zmudziński/zn
Posłuchaj
mjr Robert Trembowelski, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego SW w Koszalinie (cz.2)- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00