Uniwersytet Pomorski uplasował się na pierwszej lokacie razem z Uniwersytetem Jana Długosza w Częstochowie. W zeszłym roku słupska uczelnia, jeszcze pod nazwą Akademia Pomorska, zajęła w tej kategorii 4. miejsce.
Słupska uczelnia powstała w 1969 r. pod nazwą Wyższa Szkoła Nauczycielska. W trakcie wieloletniej działalności jej nazwa była kilkakrotnie zmieniana, co wynikało z wymogów formalnych i z poszerzania oferty edukacyjnej. Uczelnia z Akademii Pomorskiej w Uniwersytet Pomorski w Słupsku, przekształciła się 1 czerwca.
Uniwersytet Pomorski prowadzi studia i badania w dziedzinach: humanistycznych, społecznych, ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz sztuki.
Słupska uczelnia w ogólnym rankingu została sklasyfikowana na miejscu od 71. do 82. To podobny wynik do tego sprzed roku, kiedy uczelnia funkcjonowała jeszcze pod nazwą Akademia Pomorska.
red./mt