fot.prk24.pl

Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli: wójt gminy wiejskiej Wałcz Jan Matuszewski, pośrednik pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Wałczu Joanna Oppermann oraz archeolog Magdalena Suchorska.

Jan Matuszewski - wójt gminy wiejskiej Wałcz

Ministerstwo Sportu przyznało dotacje na budowę przyszkolnych hal sportowych. Jedna z nich powstanie w Gostomii. Jak poinformował Jan Matuszewski, wójt gminy wiejskiej Wałcz - to nie jedyna duża inwestycja w obszarze Wałcza. - Dostaliśmy dofinansowanie z programu „Olimpia” w wysokości 1,5 mln złotych, niestety kosztorys wyniósł dużo więcej, bo aż 4 mln złotych. Biorąc pod uwagę to, że w budżecie mamy nadwyżkę, spróbujemy podołać finansowo. Rozpoczęliśmy również modernizację drogi powiatowej Strączno-Nakielno w powiecie wałeckim. Przy tej drodze planujemy wykonać ścieżkę o szerokości 2 metrów.

Jan Matuszewski - wójt gminy wiejskiej Wałcz

Joanna Oppermann - pośrednik pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Wałczu

Przed nami wakacje i okres letni, który nie dla wszystkich jest okazją do wypoczynku. Wiele osób decyduje się na pracę sezonową. Joanna Oppermann, pośrednik pracy z Powiatowego Urzędu Pracy wyjaśnia, na co powinniśmy zwrócić uwagę, podejmując się takiej pracy. - W wakacje popyt na pracowników rośnie. Warto znać swoje prawa, mimo że w praktyce mało kto zawraca sobie głowę czytaniem przepisów. Podstawową kwestią jest sformalizowanie zatrudnienia, czyli podpisanie umowy z uwagą na to, co się w niej znajduje.

Joanna Oppermann - pośrednik pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Wałczu

Magdalena Suchorska - archeolog

W ubiegłym roku odnaleziono historyczny artefakt z epoki brązu w okolicach Jabłonowa pod Mirosławcem. Magdalena Suchorska, archeolog opowiedziała czym jest znalezisko oraz o okolicznościach jego odnalezienia. - Artefakty to elementy końskiej uprzęży. Detektorysta posiadający zgodę konserwatora zabytków na poszukiwanie przedmiotów metalowych, w trakcie swoich prac natrafił na rozproszone przedmioty brązowe. Dość szybko zorientował się, że są to zabytki archeologiczne. Przypuszczamy, że przedmioty mają szerszy kontekst i szykujemy się do dalszych poszukiwań w tym rejonie.

Magdalena Suchorska - archeolog