fot. PRK24
Taką deklarację złożył prezydent Koszalina Piotr Jedliński, dodając, że już w połowie czerwca rozpocznie się proces formalnego odbioru tej inwestycji.

Prowadzone są już ostatnie prace. Układane są chodniki oraz wykonywana jest dylatacja. Trwa również montaż instalacji teletechnicznych, oświetlenia, a także rur, które zostaną podłączone do sieci wodociągowej. - Myślę, że do końca czerwca otworzymy tę niezwykle ważną inwestycję. Brak ruchu na tym wiadukcie powoduje różnego rodzaju utrudnienia w całym mieście oraz degradację dróg, ponieważ objazdy prowadzone są ulicami, które nie są do tego przystosowane - powiedział Piotr Jedliński.

Jak dodał prezydent, ruch samochodowy mają upłynnić także zakończone remonty ulic Traugutta i Orląt Lwowskich. Miasto czeka również na rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę ulicy 4 Marca. - Zgłosiliśmy ten projekt do dofinansowania zewnętrznego, czekamy na decyzję wojewody. Dziś natomiast podpisaliśmy umowę z wojewodą zachodniopomorskim na dofinansowanie prac na ulicy Franciszkańskiej. Nie rozpoczniemy ich jednak, zanim nie otworzymy mostu, który jest osią komunikacyjną miasta - podkreślił Piotr Jedliński.

Koszt budowy wiaduktów w ciągu alei Monte Cassino to prawie 50 milionów złotych, z czego 24 miliony to rządowe dofinansowanie.

Radosław Zmudziński/aj

Posłuchaj

Piotr Jedliński o innych inwestycjach w Koszalinie Piotr Jedliński, prezydent Koszalina o otwarciu wiaduktu