To cyklicznie manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku do ludzkiego życia.

W tym roku wydarzenie odbędzie się 28 maja. O godzinie 12.00 w katedrze NMP zostanie odprawiona eucharystia pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka, a po jej zakończeniu uczestnicy wyruszą ulicami Koszalina w kierunku parafii pw. św. Ducha Świętego. Na placu przykościelnym odbędzie się festyn rodzinny - w programie są występy artystyczne, wspólne grillowanie i różne atrakcje dla dzieci.

W tym roku organizatorzy szczególną uwagę chcą zwrócić na działalność i potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie. To ośrodek, do którego codziennie uczęszcza 41 osób z niepełnosprawnościami. Większość z nich ma problemy z poruszaniem się - aby umożliwić i ułatwić im dostęp do rehabilitacji potrzebny jest specjalistyczny bus. ŚDS otrzymał już na ten cel grant z PFRON-u w wysokości 120 tys. zł, lecz jest to tylko połowa niezbędnej kwoty. Podczas festynu będzie możliwość zapoznania się z twórczością podopiecznych oraz wsparcia tej instytucji.

Tegorocznemu marszowi towarzyszy także druga edycja konkursu plastycznego pod hasłem: "Rodzina jest super!". Jego organizatorami są Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Koszalinie oraz Parafia pw. Ducha Świętego. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi podczas festynu.

Marsz dla Życia i Rodziny jest objęty honorowym patronatem biskupa Zbigniewa Zielińskiego oraz prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego. Jego organizatorami są: Rycerze Kolumba, Fundacja Miłości, wszystkie parafie z dekanatu Koszalin.

red.