fot. PRK24

W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

W Budzistowie, w weekend, odbyło się kolejne ważne wydarzenie sportowe - Ogólnopolskie Zawody Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody. Poprzednie przyciągnęły zawodników głównie z Polski północnej, teraz udział wzięli również zawodnicy mający do pokonania kilkaset kilometrów - z okolic Opola, Wrocławia czy Jeleniej Góry. Równolegle odbywały się zawody regionalne. Każdego dnia w skokach przez przeszkody rywalizowano w około 20 różnych kategoriach. W zawodach uczestniczyło ponad 230 koni.

Kolejne zawody rozgrywane będą w Budzistowie już 2 czerwca. Będą to tzw. zawody dwugwiazdkowe, podczas których konie pokonywać będą przeszkody o wysokości 145 cm.Tego typu zawodów w Polsce jest bardzo mało. Równolegle zostaną rozegrane zawody w powożeniu zaprzęgami 4-konnymi.

materiał Sławomira Kamoli

W ramach obchodzonych w weekend Dni Kołobrzegu, zorganizowano Historyczny Targ Solny. W parku przy Baszcie Prochowej rekonstruktorzy zaprezentowali zwyczaje, obyczaje i rzemiosło typowe dla średniowiecznego Kołobrzegu. Na Targ Solny wybrał się Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

W kołobrzeskim porcie jachtowym uroczyście zainaugurowano sezon żeglarski 2023. Po podniesieniu bandery, odśpiewano hymn oraz wręczono złote i brązowe medale za zasługi dla edukacji morskiej. W czasie uroczystości złożono kwiaty przy pomniku Kołobrzeskim Żeglarzom na Wiecznej Wachcie. Zwieńczeniem była musztra paradna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu. Na miejscu był Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

Jak w każdy poniedziałek o tej porze, zaglądamy na areny sportowe - co ciekawego wydarzyło się w miniony weekend? Materiał przygotował Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego