Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami zajmującymi się przestępczością gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie skontrolowali posesję w gminie Postomino, gdzie miał być przygotowywany nielegalny tytoń do sprzedaży.

W przydomowym garażu aresztowano dwóch mężczyzn zajmujących się przygotowywaniem gotowych paczek krajanki tytoniowej do sprzedaży.

- Zatrzymaliśmy 186 kg ciętego tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplonych podatków wynosi ponad 212 tys. zł. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sławnie i w związku z nią zatrzymała trzech mężczyzn. Jeden z nich usłyszał już zarzuty. Mężczyznom grozi grzywna (nawet do 29 mln zł) albo kara pozbawienia wolności do trzech lat - poinformowała Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie.

red./kp

Krajowa Administracja Skarbowa
  • Krajowa Administracja Skarbowa
  • Krajowa Administracja Skarbowa
  • Krajowa Administracja Skarbowa
  • Krajowa Administracja Skarbowa
  • Krajowa Administracja Skarbowa

Posłuchaj

Małgorzata Brzoza - rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
  • 00:00:00 | 00:00:00
::