19 maja o godzinie 19.00 odbędzie się kolejny koncert w Studiu im. Czesława Niemena. Tym razem w ramach Rockowej Sceny Radia Koszalin zagra koszalińska formacja WOODLAND SPIRIT.

Woodland Spirit to koszaliński zespół, który powstał w 2015 roku. Trzy lata później premierę miała pierwsza płyta „Tribute to Anathema”. Kolejny krok, to premiera autorskiej płyty „Awaken”.

Do najważniejszych osiągnięć grupy można zaliczyć Nagrodę Publiczności podczas Festiwalu Generacja w 2019 roku oraz trzecie miejsce w konkursie „Zespół Roku 2017” organizowanym przez Fabrykę Zespołów.

Poprzez muzykę artyści wspierali również działania charytatywne, czego efektem była organizacja trzech edycji imprezy charytatywnej „MAGIA ROCKA” pod patronatem Fundacji Pomocy Dzieciom Magia. Wspólnie z muzykami z Koszalina i okolic brali także udział w powstaniu projektu Koszalińscy Muzycy Dzieciom i utworu „Magiczny Ruch”, który został nagrodzony Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina.

Warto wspomnieć również o współpracy z Jolą Tubielewicz, której owoc - utwór „Nadzieja” - przez kilka tygodni utrzymywał się na liście „Złota 30” Polskiego Radia Koszalin oraz zajął 13. miejsce na liście Radia Wnet.