fot. Radosław Zmudziński/Polskie Radio Koszalin

Niepotrzebne, zalegające i przede wszystkim w dobrym stanie książki, te przeczytane i te, po które już nie sięgniemy, można przekazać do biblioteki w Manowie, a także do jej filii - w Boninie, Rosnowie i Wyszewie.

Maria Staciwa, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Manowie podkreśliła, że w placówce pojawia się wiele nowych pozycji: - Przyjmujemy książki wydane do 6 lat wstecz. Wiemy, że one będą najczęściej wypożyczane. Zależy nam, by książka nie stała na półce, ale była w obiegu u czytelników, by jak najdłużej im posłużyła.

Dyrektor dodała, że często mieszkańcy oddają do biblioteki książki dla dzieci: - Bardzo nas to cieszy. Książki dla dzieci są dużo droższe niż dla dorosłych. Przede wszystkim są to bajki. Otrzymujemy wiele ciekawych pozycji i obserwujemy już zainteresowanie nimi.

Akcja manowskiej biblioteki „Podaruj książkę do biblioteki” prowadzona jest od dwóch lat. Do tej pory mieszkańcy gminy Manowo przekazali ponad 600 książek.

Radosław Zmudziński/aj

Posłuchaj

Maria Staciwa o pozycjach, które najczęściej są przekazywane bibliotece Maria Staciwa, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Manowie o rodzaju książek, które potrzebne są bibliotece