fot. prk24.pl
W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

„Kwiat biały olbrzyma. Wiersze i piosenki Witolda Pileckiego” - to tytuł płyty ukazującej żołnierza niezłomnego Witolda Pileckiego z innej, dotychczas mało znanej perspektywy. O pomyśle, procesie tworzenia i premierowym koncercie w studiu Polskiego Radia w Warszawie Mariusz Wolański rozmawiał z pomysłodawcą i producentem tego muzycznego przedsięwzięcia Jackiem Pechmanem z Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Jackiem Pechmanem

W Kołobrzegu oddano do użytkowania, po gruntownym remoncie, zabytkową kawiarnię muzyczną Adebar zlokalizowaną w piwnicach ratusza miejskiego. Decyzją władz miasta obiekt został przekazany Regionalnemu Centrum Kultury z przeznaczeniem przede wszystkim na potrzeby młodzieży. Remont kawiarni muzycznej Adebar kosztował ponad 3,5 miliona złotych, z czego 2 miliony pozyskano z rządowego funduszu inwestycji lokalnych. A już w środę odbędą się tam pierwsze zajęcia dla młodzieży. Będą to warsztaty dziennikarskie.

relacja Mariusza Wolańskiego z uroczystego otwarcia Laboratorium Kultury Adebar

Jednym z poważnych mankamentów w obiektach szkolnych są istniejące tam bariery architektoniczne znacznie utrudniające w niektórych sytuacjach właściwe funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami. W niedługim czasie starostwo powiatowe przeprowadzi modernizacje w dwóch obiektach szkolnych, które nieco tę sytuację poprawią.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z wicestarostą kołobrzeskim Jackiem Kusiem

Mówi się, że to najmniejsza szkoła muzyczna w Polsce. Mieści się w budynku po dawnej łaźni miejskiej. 386m2 powierzchni z czego 154m2 w pomieszczeniach piwnicznych. Największa sala pomieścić może zaledwie kilkanaście osób. Szkoła za to nie może narzekać na brak kandydatów - rokrocznie na jedno miejsce jest około 2 chętnych. O codziennych zadaniach i planach na przyszłość rozmawiamy z Krzysztofem Sokolnicki, dyrektorem Szkoły Muzycznej I st. w Kołobrzegu.

rozmowa Sławomira Kamoli z Krzysztofem Sokolnicki, dyrektorem Szkoły Muzycznej I st. w Kołobrzegu

Szkoła zaprasza dziś na 18 do kołobrzeskiego ratusza na koncert flecistek, wstęp wolny. Szczegóły wydarzenia dostępne pod linkiem.