źródło: mat. własne
Choć każdy ma swoją własną koncepcję idealnego domu, istnieją pewne podstawowe elementy, które zaspokajają potrzeby i ułatwiają życie niezależnie od tego, kim jesteś i gdzie mieszkasz. Te elementy są uniwersalne.

Wysokie sufity

To niesamowite, jak sufity o wysokości ponad 2 m 70 cm w magiczny sposób otwierają przestrzeń bez zwiększania powierzchni kwadratowej. Mały pokój nie wydaje się już ograniczony, a wysokie sufity dają poczucie dobrego samopoczucia i komfortu.

Południowa ekspozycja

Nic tak nie poprawia nastroju, jak światło słoneczne, ale to nie wszystko... zimą południowe okna pomagają ogrzać dom... latem drzewa liściaste chronią te same okna, utrzymując dom w chłodzie. Południowa ekspozycja jest idealna dla paneli słonecznych, które nie tylko ogrzewają dom, ale też wytwarzają dodatkową energię elektryczną, którą możesz sprzedać zakładowi energetycznemu, a rośliny domowe, które poprawiają jakość powietrza, dobrze rozwijają się przy południowej ekspozycji.

Przestrzeń życiowa na świeżym powietrzu

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest nie tylko przyjemne, jest również zdrowe. Obniża poziom stresu i kortyzolu, który sprawia, że czujesz się zmęczony. Przestrzeń na świeżym powietrzu kosztuje również ułamek kosztów przestrzeni wewnętrznej.

Oddzielna sypialnia główna

Pewna separacja jest dobra dla zdrowia każdego z nas. Prawdopodobnie najlepszą konfiguracją dla domu jednorodzinnego jest przestrzeń mieszkalna pośrodku, z sypialnią główną na jednym końcu i apartamentami dla dzieci/gości na drugim. Niezależnie od tego, jak bardzo wszyscy się kochają i troszczą o siebie nawzajem, dystans pomaga utrzymać wszystkich w szczęściu.

Ergonomiczne akcenty

Myślenie w kategoriach uniwersalnego projektowania sprawia, że przestrzeń jest bardziej użyteczna dla osób w każdym wieku i o różnych zdolnościach, włączając w to problemy z poruszaniem się i wózkiem inwalidzkim, ale także jest dobra zarówno dla małych dzieci, jak i dla osób starzejących się. Obejmuje takie rzeczy, jak szerokie drzwi, dźwignie zamiast klamek, prysznic bez progów. Żaden dom nie jest idealny i każdy właściciel chciałby coś poprawić, nawet jeśli projektował każdy jego element samodzielnie.
Jeśli pomyślisz o tych elementach na etapie projektu i uda Ci się połączyć je ze swoimi pomysłami masz szansę wybudować dom idealny ogloszenia24m.pl