fot. Jarosław Ryfun/ prk24
Cała ulica Piłsudskiego zostanie otwarta dla ruchu w najbliższą środę - poinformował Robert Grabowski, rzecznik prezydenta miasta Koszalina.

- Obecnie prace polegają na położeniu dwóch warstw asfaltu na skrzyżowaniu ulic Traugutta, Piłsudskiego i Orląt Lwowskich - powiedział rzecznik. Zakończą się we wtorek ułożeniem warstwy ścieralnej. - Potem zostanie puszczony ruch - zapowiedział Robert Grabowski.

Po 22 marca wykonane zostanie już tylko oznakowanie poziome, co wiąże się z drobnymi niedogodnościami dla kierowców. Robert Grabowski zapewnił też, że fragment chodnika przy rodzie 100-lecia Praw Kobiet, zostanie dokończony tak szybko, jak tylko pozwoli na to pogoda. Musi tam zostać bowiem położona specjalna masa żywiczna.

Przypomnijmy, ul. Piłsudskiego planowo miała być wyremontowana do końca 2022 roku. Prace przedłużyły się m.in. ze względu na nieprzewidzianą kolizję instalacji gazowej i kanalizacyjnej, i przerwę techniczną w fabryce mas bitumicznych, która dostarcza asfalt.

Remont ul. Piłsudskiego, od ul. Pileckiego do ul. Traugutta, kosztował 13,5 mln zł, z czego ponad 5 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W ramach prac wymieniono m.in. instalacje podziemne, nawierzchnię drogi, chodniki, ścieżki rowerowe oraz miejsca parkingowe. Zainstalowano też energooszczędne oświetlenie.

Równocześnie z zakończeniem tego remontu rozpoczynają się prace na ul. Szczecińskiej. W tej chwili trwają tam roboty kanalizacyjne.

kch/zas

Posłuchaj

Robert Grabowski, rzecznik prezydenta Koszalina (cz.2) Robert Grabowski, rzecznik prezydenta Koszalina (cz.1)