źródło: www.gov.pl
Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli: wójt gminy Grzmiąca Patryk Makowski, szef wydziału rekrutacji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku mjr Tomasz Brycki oraz wiceprezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego powiatu szczecineckiego Kacper Stępień.

Patryk Makowski - wójt gminy Grzmiąca

W zeszłym tygodniu trzy zachodniopomorskie samorządy otrzymały półtoramilionowe dofinansowanie na stworzenie Regionalnych Centrów Szkoleniowych OSP, czyli tzw. strażackich orlików. Wśród nich jest gmina Grzmiąca. - Cieszy fakt, że gmina jest w tej trójce pionierów w Zachodniopomorskiem, którzy podjęli się realizacji inwestycji. Ogłosiliśmy już przetarg i czekamy do 20 marca na oferty. Według wstępnych założeń prace powinny zakończyć się do 15 lipca tego roku - powiedział wójt gminy Grzmiąca dodając, że obiekt ma pełnić nie tylko funkcję szkoleniową dla strażaków ochotników, ale także służyć lokalnej społeczności.

Patryk Makowski zachęcał też mieszkańców do rozliczenia podatku PIT w gminie Grzmiąca.

Patryk Makowski, wójt gminy Grzmiąca

Mjr Tomasz Brycki - szef wydziału rekrutacji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku

W najbliższy weekend w szesnastu miastach w Polsce odbędą się Wojskowe Targi Służby i Pracy. W woj. zachodniopomorskim wydarzenie odbędzie się w Gryfinie.

- Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie jest atrakcyjnym i nowoczesnym miejscem pracy, gdzie potrzebne są osoby o różnych specjalnościach i zainteresowaniach - przekazał mjr Tomasz Brycki.  - Na targach będą stoiska promocyjne zachodniopomorskich jednostek, przedstawiciele uczelni wojskowych, a także kadeci szkół mundurowych. Będzie też pokaz sprzętu wojskowego, walki wręcz, musztry i ratownictwa medycznego oraz koncert orkiestry wojskowej. Zorganizujemy szereg przedsięwzięć zachęcających do wstąpienia w szeregi sił zbrojnych.

Targi odbędą się 17 i 18 marca w gryfińskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Parkowej 1.

Mjr Tomasz Brycki, szef wydziału rekrutacji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku

Kacper Stępień - wiceprezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego powiatu szczecineckiego

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe powiatu szczecineckiego poszukuje ratowników. Wiceprezes szczecineckiego WOPR-u zachęcał do wstąpienia w szeregi grupy. - Jak co roku, także w tym odbędzie się kurs na ratownika wodnego. Tak naprawdę pierwszy moduł ratownika wodnego można uzyskać już od 12. roku życia, dlatego zachęcamy także najmłodszych do zainteresowania się działalnością WOPR-u. Nasza starsza kadra jest gotową dzielić się z nimi wiedzą i doświadczeniem, będziemy także zabierać ich na patrole i pokazywać, jak z bliska wygląda nasza praca - wyjaśnił.

Osoby zainteresowane dołączeniem do szczecineckiego WOPR mogą kontaktować się z ratownikami m.in. przez profil na Facebooku.

Kacper Stępień, wiceprezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego powiatu szczecineckiego