fot. pixabay.com
Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w Kołobrzegu i okolicznych miejscowościach.

Sejmik zachodniopomorski podjął uchwałę o wygaszeniu zespołu szkół w dziecięcym szpitalu uzdrowiskowym Słoneczko w Kołobrzegu. Decyzję tę komentują radny sejmiku z Prawa i Sprawiedliwości Henryk Carewicz oraz radna miejska Renata Brączyk.

Panel samorządowy

22 marca z Kołobrzegu i Ustronia Morskiego wyrusza kolejny transport humanitarny do ogarniętej wojną Ukrainy. O przygotowaniach opowiadają wolontariusze Andrzej Staszak i Ludmiła Omokoch.

rozmowa z Ludmiłą Omokoh i Andrzejem Staszakiem

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie planów przyłączenia osady Korzyścienko należącej do gminy Kołobrzeg w granice administracyjne miasta. Wyniki są skrajnie różne w zależności od miejsca ich przeprowadzenia. Na terenie Gminy Kołobrzeg 96 procent głosów było przeciwnych integracji Korzyścienka z miastem, w samym mieście 93 procent głosów było za przyłączeniem. Opinię w tej sprawie wyraziły sekretarz gminy Katarzyna Janicka-Golonka oraz zastępca prezydenta ds. gospodarczych Ewa Pełechata.

z Katarzyną Janicką-Golonką i Ewą Pełechatą

Z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem rozmawiamy o ingresie biskupa Zbigniewa Zielińskiego, nowego ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

rozmowa z Czesławem Hocem, kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości

O idei i historii Biegów Wilczym Tropem organizowanych w Koszalinie, Trzebiatowie i Kołobrzegu rozmawiamy z historykiem z Uniwersytetu Warszawskiego Igorem Niewiadomskim.

rozmowa z historykiem z Uniwersytetu Warszawskiego Igorem Niewiadomskim

O gali Rejs Roku oraz zjeździe Bractwa Kaphornowców rozmawiamy z Markiem Padjasem wiceprezesem Ligi Morskiej i Rzecznej.

rozmowa z Markiem Padjasem

Audycję „Minął Tydzień” przygotował Mariusz Wolański.
Opracowanie muzyczne przygotował Adrian Adamowicz.