
10 lutego obchodziliśmy 83. rocznicę pierwszej deportacji Polaków w głąb Związku Radzieckiego. O wspomnienie zsyłki na Syberię poprosiliśmy Wandę Przybylską, która przeżyła gehennę na nieludzkiej ziemi.
Wracamy wspomnieniami do czasów stanu wojennego. Tym razem badacz dziejów ruchu „Solidarność” Edward Stępień pochylił się nad kwestią zagranicznej pomocy Polakom w tamtym trudnym czasie.
11 lutego został ustanowiony przez Jana Pawła II Światowym Dniem Chorego. O idei i głównym przesłaniu tego szczególnego dnia rozmawialiśmy z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości i jednocześnie lekarzem Czesławem Hocem.
Pod koniec roku w Kołobrzegu powstaną 4 miejskie bloki mieszkalne - łącznie 124 mieszkania dedykowane na wynajem mieszkańcom miasta. O polityce mieszkaniowej oraz planowanej integracji osady Korzyścienko z miastem Kołobrzeg rozmawialiśmy z prezydent Kołobrzegu Anną Mieczkowską.
W panelu samorządowym o podwyżce opłat za ciepło rozmawialiśmy z przedstawicielami klubów radnych w kołobrzeskiej radzie miasta: Jackiem Woźniakiem (Radni Niezależni), Wiesławem Parusem (Kołobrzescy Razem) oraz Maciejem Bejnarowiczem (Prawo i Sprawiedliwość).
Był czas, że dziki handel w dzielnicy uzdrowiskowej miasta spędzał sen z powiek zarówno władzom miasta, jak i służbom odpowiedzialnym za porządek. Dziś ta sprawa jest już ucywilizowana, ale mimo to pojawiają się czasami nieprawidłowości, jak choćby handlowanie na tzw. fundację. Na ten temat rozmawiamy z szefem kołobrzeskiej straży miejskiej Mirosławem Kędziorskim.
Audycję „Minął Tydzień” przygotował Mariusz Wolański.
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz