fot. pixabay.com
Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w Kołobrzegu i okolicznych miejscowościach.

10 lutego obchodziliśmy 83. rocznicę pierwszej deportacji Polaków w głąb Związku Radzieckiego. O wspomnienie zsyłki na Syberię poprosiliśmy Wandę Przybylską, która przeżyła gehennę na nieludzkiej ziemi.

rozmowa z Wandą Przybylską

Wracamy wspomnieniami do czasów stanu wojennego. Tym razem badacz dziejów ruchu „Solidarność” Edward Stępień pochylił się nad kwestią zagranicznej pomocy Polakom w tamtym trudnym czasie.

rozmowa z Edwardem Stępniem

11 lutego został ustanowiony przez Jana Pawła II Światowym Dniem Chorego. O idei i głównym przesłaniu tego szczególnego dnia rozmawialiśmy z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości i jednocześnie lekarzem Czesławem Hocem.

rozmowa z Czesławem Hocem, kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości

Pod koniec roku w Kołobrzegu powstaną 4 miejskie bloki mieszkalne - łącznie 124 mieszkania dedykowane na wynajem mieszkańcom miasta. O polityce mieszkaniowej oraz planowanej integracji osady Korzyścienko z miastem Kołobrzeg rozmawialiśmy z prezydent Kołobrzegu Anną Mieczkowską.

rozmowa z prezydent Kołobrzegu Anną Mieczkowską

W panelu samorządowym o podwyżce opłat za ciepło rozmawialiśmy z przedstawicielami klubów radnych w kołobrzeskiej radzie miasta: Jackiem Woźniakiem (Radni Niezależni), Wiesławem Parusem (Kołobrzescy Razem) oraz Maciejem Bejnarowiczem (Prawo i Sprawiedliwość).

Panel samorządowy

Był czas, że dziki handel w dzielnicy uzdrowiskowej miasta spędzał sen z powiek zarówno władzom miasta, jak i służbom odpowiedzialnym za porządek. Dziś ta sprawa jest już ucywilizowana, ale mimo to pojawiają się czasami nieprawidłowości, jak choćby handlowanie na tzw. fundację. Na ten temat rozmawiamy z szefem kołobrzeskiej straży miejskiej Mirosławem Kędziorskim.

rozmowa z Mirosławem Kędziorskim

Audycję „Minął Tydzień” przygotował Mariusz Wolański.
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz