fot. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie/Facebook
W tworzonych w zachodniopomorskich szkołach ekopracowniach młodzież ma w przystępny i ciekawy sposób uczyć się biologii, geografii, fizyki i chemii. Koszt utworzenia tej w V LO to 50 tysięcy złotych, z czego 45 tysięcy to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- Fundusz, wspierając tworzenie w szkołach ekopracowni, chce zachęcić uczniów do nauki biologii, geografii, fizyki, chemii, a także zafascynować ich światem przyrody. Z pewnością w odnowionej klasie, przy wygodnych ośmioosobowych stołach, dostosowanych do przeprowadzania eksperymentów, będzie można przyjemniej i efektywniej rozwiązywać skomplikowane zadania - powiedział Marek Subocz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Koszt stworzenia ekopracowni w V LO to 50 tysięcy złotych, z czego 45 tysięcy to dotacja z WFOŚiGW w Szczecinie.

„Eko-Pracownia” to nowy program szczecińskiego funduszu, który skierowany jest do szkół podstawowych i średnich. Ponad 575 tysięcy złotych przez WFOŚiGW pozwoliło na utworzenie 13 pracowni w szkołach m.in. w Stargardzie, Sianowie, Szczecinku i Wałczu.


red.