Biało-czerwoni ulegli Argentynie 0:2. Bramki dla Albicelestes zdobyli w 46. minucie Alexis Mac Allister oraz w 67. minucie Julian Alvarez. Polska mimo porażki awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata.

Do przerwy na stadionie 974 był bezbramkowy remis. W 39. minucie Wojciech Szczęsny obronił rzut karny wykonywany przez Lionela Messiego. Polski bramkarz obronił także jedenastkę w sobotnim spotkaniu z Arabią Saudyjską.
Chwilę po zmianie stron Alexis Mac Allister otworzył wynik spotkania. Nahuel Molina dośrodkował z prawej strony, a pomocnik Brightonu płaskim strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego. W 67. minucie Argentyna podwyższyła na 2:0. Julian Alvarez otrzymał świetne podanie w pole karne. Uderzając w prawy górny róg, nie dał szans polskiemu bramkarzowi.

Grupa C: Polska - Argentyna 0:2 (0:0).

Bramki: Alexis Mac Allister (46), Julian Alvarez (67).

Żółte kartki: Grzegorz Krychowiak - Marcos Acuna.

Polska: Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński (72. Artur Jędrzejczyk) - Przemysław Frankowski (46. Jakub Kamiński), Grzegorz Krychowiak (83. Krzysztof Piątek), Krystian Bielik (62. Damian Szymański), Piotr Zieliński - Karol Świderski (46. Michał Skóraś), Robert Lewandowski.

Argentyna: Emiliano Martinez - Nahuel Molina, Cristian Romero, Nicolas Otamendi, Marcos Acuna (59. Leandro Paredes) - Rodrigo De Paul, Enzo Fernandez (79. German Pezzella), Alexis Mac Allister (84. Thiago Almada) - Angel Di Maria (59. Nicolas Tagliafico), Lionel Messi, Julian Alvarez (79. Lautaro Martinez).

W drugim meczu grupy C Arabia Saudyjska przegrała z Meksykiem 1:2, a to pozwoliło Polakom awansować do 1/8 finału.

Podopieczni Czesława Michniewicza zakończyli grupową rywalizację na drugim miejscu z czterema punktami i bilansem 2:2. Argentyna ma sześć „oczek” i w 1/8 finału spotka się z Australią. Meksyk, z którym Polska zremisowała 0:0 w swoim pierwszym meczu mundialu w Katarze, również ma cztery punkty, ale minimalnie gorszy bilans goli - 2:3. Arabia Saudyjska zgromadziła trzy punkty.

W 1/8 finału turnieju podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się z Francuzami, którzy bronią tytułu mistrza globu. Polacy fazie pucharowej mistrzostw świata wystąpią po raz pierwszy od 1986 roku.